Wynajem krótkoterminowy i długoterminowy

Najem samochodu to coraz bardziej popularna możliwość wśród wszelkiego rodzaju klientów. Rynek co chwila powiększa się o kolejną firmę oferującą wynajem samochodów na godziny, a nawet minuty. Z kolei większość z nas słyszała już o formie najmu długoterminowego jako kolejną możliwość obok leasingu istniejącego już dłuższego czasu. Jak rozróżniać takie oferty? Czego się wystrzegać i na co zwracać uwagę? Postaramy się odpowiedzieć na to w tym wpisie.

Wynajem krótkoterminowy

Miasta takie jak Wrocław, Warszawa, Poznań coraz częściej stają się miejscem rozwoju dla firm, które oferują najem krótkoterminowy. Nie jest to zwykły wynajem krótkoterminowy, ponieważ możliwość wynajęcia samochodu zaczyna się od 1 minuty. Trend najmu krótkoterminowego rozpoczął się od wprowadzenia na rynek rowerów miejskich i hulajnóg. Teraz nadszedł czas na samochody. Jest to coraz bardziej popularna możliwość poruszania się po dużym mieście, ponieważ samochód można zostawić praktycznie w każdym miejscu. Trzeba tylko uważać na określoną strefę działania aplikacji, natomiast praktycznie w każdym przypadku obejmuje ona całe miasto. Czy można takie działanie nazwać najmem krótkoterminowym? Oprócz tego, że udostępniamy swoje dane w aplikacji (prawo jazdy) to nie jesteśmy związani fizyczną umową z firmą. Zostawiamy ten aspekt do samodzielnej interpretacji.

W większych miastach istnieją również firmy, które oferują standardową formę najmu krótkoterminowego. Jest to bardzo popularna opcja wśród przedsiębiorców, którzy chętnie korzystają z oferty najmu do 30 dni. Oczywiście ceny wahają się w zależności od czasu użytkowania, a przede wszystkim od klasy samochodu. Możemy też napotkać firmy takie jak Wypożyczalnia samochodów sportowychFaziCars. Oferta oparta jest na samochodach sportowych i luksusowych z najwyższej półki.

Wynajem krótkoterminowy jest atrakcyjną ofertą dla przedsiębiorców. Szczególnie gdy zbliża się ważna podróż służbowa, lub spotkanie. Oprócz tego, że samochodem można zrobić wielkie wrażenie to koszty eksploatacyjne są możliwe do ujęcia w księdze przychodów i rozchodów.

W przypadku klienta indywidualnego sprawa jest jeszcze prostsza. Wakacyjna podróż, służbowy wyjazd, lub potrzeba adrenaliny? Możliwości są nieskończone. Ciekawym aspektem jest wynajem samochodu z OC sprawcy. Jest to coraz bardziej popularna część oferty w wielu wypożyczalniach.

Wypożyczalnia samochodów sportowychFaziCars również posiada w swojej ofercie wynajem samochodu z OC sprawcy.

Wynajem długoterminowy

Wynajem długoterminowy charakteryzuje się jak sama nazwa wskazuje długotrwałym okresem trwania umowy. W zależności od wypożyczalni taki okres może trwać od 30 dni (maximum typu krótkoterminowego) do bliżej nieokreślonego terminu. Główną zaletą tego typu umowy jest to, że użytkownik samochodu nie ponosi praktycznie żadnych kosztów poza najmem i tankowaniem pojazdu. Jest to bardzo atrakcyjna oferta dla osób, które nie mają w planach wykupu samochodu. W takim wypadku pojazd można po prostu zwrócić do wypożyczalni.

Wypożyczalnia samochodów sportowych – FaziCars posiada w ofercie blisko 40 samochodów dostępnych w trybie najmu długoterminowego. Jesteś osobą, która ceni sobie dużą dawkę adrenaliny? Potrzebujesz luksusowego samochodu służbowego? Jesteśmy pewni, że w naszej flocie znajdziesz samochód, który spełni Twoje oczekiwania.

Jako jedna z niewielu wypożyczalni możemy pochwalić się sprawnym systemem rezerwacji internetowej. W tros ce o czas naszych klientów wprowadziliśmy na naszej stronie kalendarz rezerwacji, dzięki czemu można łatwo i szybko sprawdzić, które samochody są dostępne w danym terminie. Zachęcamy do rezerwacji poprzez stronę internetową!